Kontakt Szukaj Mapa serwisu Strona główna  

Logowanie

Login:
Hasło:

SPORT

„Jedynka” kształci najlepszych biegaczy 2014-10-10

4 października 2014 r. na Stadionie Miejskim w Piszu odbyła się druga odsłona Mistrzostw Powiatu Piskiego w indywidualnych biegach przełajowych. W kilku grupach wiekowych na starcie stanęło blisko 200 zawodników ze szkół z: Pisza, Orzysza, Białej Piskiej, Rucianego-Nidy i Uścian.

Uczestnicy walczyli o medale Mistrzostw Powiatu oraz prawo udziału w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się w maju 2015 r. W najmłodszych kategoriach znakomicie spisali się reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piszu, którzy tydzień wcześniej dominowali w rywalizacji drużynowej w Rucianem-Nidzie. Start w MW zapewnił sobie nawet pierwszoklasista Miłosz Kosakowski – uczeń klasy sportowej w „Jedynce” i podopieczny Cezarego Misierewicza.

Wśród gimnazjalistów najlepsze wyniki osiągnęli byli uczniowie „Jedynki”, który w większości trafili do Gimnazjum Nr 1 w Piszu. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych frekwencja nie była już tak duża, ale poziom rywalizacji był wysoki. Troje zwycięzców w czterech grupach to uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Piszu. Mistrzynią Powiatu wśród uczennic kl. II i III została Karolina Natanek, licealistka z Orzysza.

Zawody odbyły się przy współpracy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Piszu oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piszu i Gminy Pisz. Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli rodzice uczniów „Jedynki”, którzy pomogli w przygotowaniu posiłków dla wszystkich uczestników.

WYNIKI:

Szkoła podstawowa

Kl. IV i młodsi:

- Wiktoria Grabowska (SP Biała Piska) – Filip Piankowski (SP Nr 1 Pisz)

Kl. V – VI:

- Martyna Chrostowska (SP Nr 1 Pisz) – Patryk Długozima (SP Nr 1 Pisz)

Gimnazjum:

Kl. I:

- Katarzyna Forenc (Gim. Orzysz) – Wiktor Dobrowolski (Gim. Nr 1 Pisz)

Kl. II – III:

- Patrycja Duda (Gim. Nr 1 Pisz) – Krzysztof Antosiewicz (Gim. Nr 1 Pisz)


Szkoły ponadgimnazjalne:

Kl. I:

- Samira Mamedow (ZSO Pisz) – Krzysztof Górski (ZSO Pisz)

Kl. II – III:

- Karolina Natanek (ZSO Orzysz) - Amadeusz Pajek (ZSO Pisz)

Urząd Miejski w Piszu powered by: cms edito
realizacja: ideo