Kontakt Szukaj Mapa serwisu Strona główna  

Logowanie

Login:
Hasło:

SPORT

Wykonały założony plan 2014-10-17

9 października 2014 r. w Lidzbarku Warmińskim odbył się Finał V Wojewódzkiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Zagrały w nim reprezentantki Gminy Pisz. Do finału dziewczęta z Kotła Dużego musiały przejść ciężką drogę. We wszystkich meczach eliminacyjnych drużyna z Kotła Dużego spisywała się bardzo dobrze strzelając aż 23 bramki,  nie tracąc żadnej.

Dziewczyny na Finał, który odbył się w Lidzbarku Warmińskim jechały pełne nadziei i chęci, aby powalczyć o  jak najlepsze miejsce. Pierwszym przeciwnikiem drużyny z Kotła Dużego był zespół z Brzydowa – najlepsza szkolna drużyna w kobiecej piłce nożnej na przestrzeni ostatnich lat, wielokrotne mistrzynie województwa warmińsko-mazurskiego i medalistki rozgrywek krajowych. To właśnie one w pierwszym meczu zdominowały grę naszych dziewcząt,  które nie miały nic do powiedzenia. 

Choć dziewczęta z drużyny LUKS Bobry Kocioł Duży rozpoczęły fatalnie, bo od porażki z zespołem LUKS Kormoran Brzydowo aż 0:7, to drugi mecz z UKS Jedynka Nidzica zakończyły pewnym zwycięstwem 2:0. Ostatnią przeszkodą, która stała na drodze do zdobycia srebrnego medalu była drużyna z Kruklanek. Dziewczyny na ten mecz wyszły bardzo zmotywowane, ponieważ wiedziały o co walczą.  Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1-1, po podyktowaniu przez sędziego rzutu karnego i wykorzystaniu go przez rywalki. W tym przypadku przez gorszy bilans bramkowy w klasyfikacji końcowej drużyna z Kotła Dużego musiała zadowolić się brązowym medalem.

Skład brązowych medalistek V Wojewódzkiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP: Katarzyna Filipkowska, Karolina Chrostowska, Wiktoria Morze, Aleksandra Długozima, Zuzanna Ksepka, Aleksandra Kukawka, Justyna Prusaczyk, Dominika Sidorowicz, Jolanta Ostrowska, Amelia Ptak, Oliwia Alicka, Aleksandra Borkowska, Oliwia Zawadzka, Zuzanna Kapelańska
Urząd Miejski w Piszu powered by: cms edito
realizacja: ideo