Kontakt Szukaj Mapa serwisu Strona główna  

Logowanie

Login:
Hasło:

SPORT

Sportowcy uczcili Dzień Niepodległości 2014-11-12

Niepodległość uczcili na piłkarskim boisku
Niespodzianką zakończył się Otwarty Turniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Pisza z okazji Dnia Niepodległości. Po zwycięstwo w rozgrywkach sięgnęli reprezentanci Parafii Reganówek. W finale pokonali oni Telmex 3:2. Telmex to drugi zespół, który pozytywnie zaskoczył podczas rozgrywek z okazji Święta Niepodległości. Ozdobą starcia był gol bramkarza z Reganówka, zdobyty strzałem sprzed swojego pola karnego. W Turnieju wzięło udział 7 drużyn. Po fazie grupowej rozegrano tylko jeden mecz pomiędzy najlepszymi zespołami. Ze względu na wyjazdowe spotkanie Mazura Pisz w stawce zabrakło kilku zespołów, które powinny wziąć udział w zbliżającej się Piskiej Lidze Halowej.

Cztery ronda zdobyte
Ponad pięćdziesięciu biegaczy z powiatu piskiego wzięło udział w biegu pn. „Niepodlegli Biegają”, który został zorganizowany przez Klub Wszelakiej Aktywności Ruchowej w Piszu. Trasa biegu była wytyczona pomiędzy czterema piskimi rondami. Wśród uczestników nie było wyłonionego zwycięzcy. Każdy z biegaczy dostał pamiątkowy medal, który na końcu trasy wręczył Jan Alicki-Burmistrz Pisza. Po udekorowaniu biegaczy był czas na wspólne zdjęcie.

Sezon rozpoczęty w barwach biało-czerwonych
Klub Morsów w Piszu oficjalnie rozpoczął drugi sezon swojej działalności. Stało się to za sprawą kąpieli w zimnych wodach jeziora Roś, która odbyła się 11 listopada 2014 r. i była również punktem piskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W kąpieli uczestniczyło dwudziestu jeden morsów, którzy chcąc uczcić Dzień Niepodległości kąpali się trzymając w dłoniach biało-czerwone flagi narodowe. Osoby chętne do "morsowania" zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 10.00 na Plażę Miejską w Piszu.
Urząd Miejski w Piszu powered by: cms edito
realizacja: ideo